Системи зберігання та обробки даних

Сервер - комп'ютер, виділений з групи персональних комп'ютерів (або робочих станцій) для виконання будь-якого сервісного завдання без безпосередньої участі людини. Сервер і робоча станція може мати однакову апаратну конфігурацію, так як розрізняються лише по участі в своїй роботі людини за консоллю.

Серверне обладнання найчастіше призначене для забезпечення роботи сервісів в режимі 24/7, тому часто комплектується дублюючими елементами.

Серверна пам'ять забезпечує підвищену стійкість до збоїв.

Підвищення надійності сервера досягається резервуванням, в тому числі з гарячими підключенням і заміною (англ. Hot-swap) критично важливих компонентів:

  • при необхідності вводиться дублювання процесорів;
  • блоків живлення;
  • жорстких дисків в складі масиву RAID і самих контролерів дисків;
  • груп вентиляторів, що забезпечують охолодження компонентів сервера.

У функції апаратного моніторингу вводять додаткові канали для контролю більшої кількості параметрів сервера: датчики температури контролюють температурні режими всіх процесорів, модулів пам'яті, температуру в відсіках з встановленими жорсткими дисками; електронні лічильники імпульсів, вбудовані в вентилятори, виконують функції тахометрів і дозволяють, залежно від температури, регулювати швидкість їх обертання; постійний контроль напруги живлення компонентів сервера дозволяє сигналізувати про ефективність роботи блоків живлення; сторожовий таймер не дозволяє залишитися непоміченим зависання системи, автоматично виробляючи примусове перезавантаження сервера.

Розміри і інші деталі зовнішнього виконання.

Сервери (і інше обладнання, які потрібно встановлювати на деякі стандартні шасі (наприклад, в 19-дюймові стійки і шафи), наводяться до стандартних розмірів і забезпечуються необхідними кріпильними елементами.

Конструктивно апаратні сервери можуть виконуватися в настільному, напольном і стоєчному варіантах. Останній варіант забезпечує найбільшу щільність розміщення обчислювальних потужностей на одиницю площі, а також максимальну масштабованість. З кінця 1990-х все більшої популярності в системах високої надійності і масштабованості отримали так звані блейд-сервери (від англ. Blade - лезо) - компактні модульні пристрої, що дозволяють скоротити витрати на електроживлення, охолодження, обслуговування і т. п ...

Система Зберігання Даних (СЗД)

Системи зберігання данихСистема Зберігання Даних (СЗД) - це комплексне програмно-апаратне рішення по організації надійного зберігання інформаційних ресурсів та надання гарантованого доступу до них.

Серед промислових систем слід виділити, перш за все, апаратні системи зберігання: масиви жорстких дисків, т.зв. RAID-контролери для них, стрічкові системи зберігання для довготривалого зберігання даних. Крім того, окремий клас: контролери для систем зберігання, для управління резервуванням даних, створення «миттєвих знімків» (Snapshot) в системі зберігання для подальшого їх відновлення, реплікації даних і т.д.). В системи зберігання даних також входять мережеві пристрої (HBА, комутатори Fiber Channel Switch, кабелі FC / SAS і ін.). І, нарешті, розроблені масштабні рішення по зберіганню даних, архівації, відновлення даних та стійкості до катастроф (disater recovery).

Звідки беруться дані, які необхідно зберігати? Від нас, улюблених, користувачів, від прикладних програм, електронної пошти, а також від різного устаткування - файлових серверів, і серверів баз даних. Крім того, постачальник великої кількості даних - т. зв. пристрою М2М (Machine-to-Machine communication) - різного роду датчики, сенсори, камери та ін.

За частотою використання збережених даних, СГД можна поділити на системи короткострокового зберігання (online storage), зберігання середньої тривалості (near-line storage) і системи довгострокового зберігання (offline storage).

До перших можна віднести жорсткий диск (або SSD) будь-якого персонального комп'ютера. До других і третіх - зовнішні системи зберігання DAS (Direct Attached Storage), які можуть являти собою масив зовнішніх, по відношенню до комп'ютера, дисків (Disk Array). Їх, в свою чергу також можна поділити на «просто масив дисків» JBOD (Just a Bunch Of Disks) і масив з керуючим контролером iDAS (intelligent disk array storage).

Зовнішні системи зберігання бувають трьох типів DAS (Direct Attached Storage), SAN (Storage Area Network) і NAS (Network attached Storage). На жаль, навіть багато досвідчених ІТ-шників не можуть пояснити різницю між SAN і NAS, мовлячи, що колись ця різниця була, а тепер - її, нібито, вже і немає. Насправді, різниця є, і суттєва (див. Мал. 1).

Зовнішні системи зберігання данихМалюнок 1. Різниця між SAN і NAS.

В SAN з системою зберігання пов'язані фактично самі сервери через мережу області зберігання даних SAN. У разі NAS - мережеві сервери пов'язані через локальну мережу LAN із загальною файлової системою в RAID.

Відправити запит

 

Центральний офіс у Києві:
03110, Україна, Київ,
вул. Солом'янська, 3-Б, оф. 205
Тел.: +380 (44) 520 2030
Факс: +380 (44) 520 2028
e-mail: infotel@infotel.ua
Представництво в Грузії:
0119, Грузія, Тбілісі, пр-т. Церетелі, 116
Тел.: +995 (32) 234 16 09
e-mail: infotel@infotel.ge
© Infotel Group 2004 - 2022.
Усі права захищені.