Відеонагляд і контроль доступу

Системи відеоспостереження - це сукупність сучасних технологій, які зорієнтовані на конкретні цілі. Основна мета полягає в підвищенні рівня безпеки на певній території. На сьогоднішній день збільшується популярність на дані системи не тільки серед інвесторів і власників бізнесу, а й серед простих людей, тому що градація цін, виходячи з поставлених завдань, доступна практично для кожного. Нічого не викликає сумнівів, що дана тенденція у розвитку та вдосконаленні систем безпеки матиме тільки тенденцію до зростання.

Системи відеоспостереженняСучасні системи відеоспостереження (CCTV) - це програмно-апаратний комплекс, що складається з відеокамер, об'єктивів, моніторів, реєстраторів і ін. устаткування, і призначений для організації відеоконтролю як на локальних об'єктах, так і на територіально-розподілених об'єктах.

На поточний момент системи відеоспостереження дозволяють встановлювати відеоконтроль за об'єктами будь-якої складності, а робота на ньому оперативного персоналу не вимагає високої кваліфікації. Як пристрої запису використовують як цифрові відеореєстратори (DVR), так і звичайні комп'ютери з платою відеозахвату. Серед переваг відеореєстраторів можна виділити функції квадратора (мультиплексора), відеодетектора руху, відеомагнітофона і т.д. Також сучасні відеореєстратори забезпечені мережевим або модемним інтерфейсом, що дозволяє передавати відеодані по IP протоколу. На відміну від DVR систем, системи, побудовані на базі персональних комп'ютерів, мають більш широкий діапазон функціональних можливостей, високу продуктивність і ємність архівів, а також звичний для користувачів ПК інтерфейс.

Відеоспостереження є сьогодні невід'ємним елементом будь-якої сучасної системи безпеки.

Основні завдання, які вирішуються за допомогою відеоспостереження:

 • візуальний контроль ситуації на об'єкті, що охороняється - надає інформацію на пост спостереження в мультиекран режимі (в режимі очікування) або в повноекранному режимі (зображення від однієї телекамери на весь екран) в режимі реального часу. Це забезпечує можливість прийняття оперативних рішень, адекватної конкретної ситуації;
 • можливістю організації безперервного відеозапису відеоспостереження на цифровий відеореєстратор або комп'ютерну систему - дозволяє документально підтвердити факт порушення й надає можливість для проведення ефективного аналізу кожної ситуації;
 • виконання функцій охоронної сигналізації при використанні детекторів руху відеокамер або зовнішніх охоронних датчиків і інформованість оператора системи про виникнення тривоги в контрольованій зоні за допомогою світлового або звукового сигналу оповіщення. При цьому спрацьовування детектора руху може автоматично активувати запис для повної реєстрації тривожної ситуації, запускатися один з безлічі сценаріїв реакції системи - запуск виконавчих механізмів, зміна режиму роботи компонента системи, запуск інших додатків або ж комбінація всіх цих подій.

Найчастіше, при виборі системи відеоспостереження, проводиться вибір між аналоговим і IP відеоспостереженням. Гібридні системи відеоспостереження також використовуються, виходячи з потреб бізнесу.

Проектування - перший крок у визначенні вимог і цілей до систем безпеки. Огляд місцевості та аудит наявної інфраструктури допоможе визначити ці цілі і вимоги для проектування системи відеоспостереження.

На етапі проектування основні критерії, з якими потрібно визначитися:

 • Топологія мереж.
 • Тип системи відеоспостереження, яка буде встановлюватися.
 • Оптимальний склад обладнання з необхідним рівнем харчування, технологією РоЕ.
 • Місця розміщення камер з урахуванням зон охоплення, панорамування.
 • Операційні вимоги до ідентифікації об'єктів.

Аналогові системи відеоспостереження простіші і дешевші, але вони менш опційні в порівнянні з IP відеоспостереженням. Для невеликих об'єктів можливостей цих систем цілком достатньо. Сфери застосування: квартири, заміські будинки, дачні ділянки, офіси, автостоянки, невеликі об'єкти торгівлі, салони краси, готелі та мотелі.

Аналогова система відеоспостереження складається з трьох основних частин:

Системи відеоспостереження

 

 • Аналогова відеокамера - перетворює оптичне зображення в відеосигнал.
 • Відеореєстратор - здійснює обробку сигналу, прийнятого з камери, записує і архівує інформацію. Запрограмований на певний число відеопотоків.
 • Монітор - пристрій відображення. Передбачено для перегляду необхідних кадрів в режимі on-line або кадрів з архіву. Дозволяє відстежувати обстановку можна по одній з камер або всіх одночасно.

Аналогові відеокамери можна застосовувати не тільки всередині приміщення, але і зовні. Залежно від вимог до системи, застосовуються як фіксовані, так і поворотні камери. Вартість фіксованих камер значно нижче поворотних, вимоги до монтажу дуже прості. Це є великим плюсом при виборі типу камер для побудови комплексних систем безпеки.

Основний недолік систем аналогового відеоспостереження в тому, що передача високочастотних сигналів зображення практично не захищена від перешкод, що призводить до нечіткого зображення. З цієї причини все більш поширеними стають цифрові системи відеоспостереження.

У цифрових системах відеоспостереження сигнал передається в цифровому вигляді, що значно знижує вплив зовнішніх факторів і перешкод. Для побудови типових систем цифрового відеоспостереження застосовують:

Системи відеоспостереження

 • IP - камери приймають відео в цифровому форматі, відстежують рух, без участі людського фактора, самостійно можуть підключатися до веб-сервера. IP - камери можна налаштовувати з браузера, зв'язок між усіма камерами можна здійснити не тільки через локальні мережі, але і через Wi-Fi, що є перевагою. При необхідності, камери зможуть передати отримане відео миттєво на центральний сервер. У IP - камер є ряд переваг: наявність всіляких датчиків, чіткість зображення, одночасний запис звуку і відео і інші додаткові можливості.
 • Цифрові відеореєстратори (NVR) - забезпечують безпеку. Можна додати додатково камери відеоспостереження і збільшити масив зберігання даних. Передбачена резервна система зберігання інформації. Цифрові реєстратори можуть працювати з розгалуженою кількістю об'єктів, передаючи дані на центральний пункт.
 • Персональні комп'ютери, що мають плату відеозахвату.
 • IР - відеосервери. Можливість управляти камерами, обробляти відеопотоки, налаштовувати параметри зображення. Можуть бути одноканальні IP-відеосервера або чотирьохканальні мережеві відеосервера. До них можна крім камер підключати додаткові зовнішні пристрої.
 • Програмне забезпечення. Дозволяє управляти настройками і адмініструвати камери та інше обладнання, аналізувати дані відеопотоку, одночасно записувати і переглядати відео. Передбачає великий арсенал засобів відеоаналітики.

Виходячи з вимог до працездатності системи відеоспостереження можна використовувати цифрове або аналогове обладнання від провідних світових виробників.

Вендори

Системи відеоспостереження Системи відеоспостереження2n-telecomunikace2N TELECOMUNIKACE

Цифрові системи відеоспостереження дуже просто масштабуются, дають можливість використання PC-серверів, записуючих і зберігаючих дані, використання широкого вибору програмного забезпечення, яке забезпечить необхідні вимоги до існуючих завдань.

Рішення відеоаналітики, являють собою набір комп'ютеризованих алгоритмів, які автоматично аналізують живі або записані відеодані, без необхідності втручання людини. Інтеграція відеоаналітики з системами мережного відеоспостереження дозволяє оператору більш ефективно виявляти, запобігати, реагувати і розслідувати інциденти.

Milestone розробляє кращі в світі рішення для управління відео на базі IP для будь-яких організацій і підприємств. Рішення від Milestone - це перевірені рішення, які працюють. Інтегровані з провідними виробниками камер, системами управління відео (VMS), що дозволяє користувачам розгортати системи кращі в своєму класі, які найкраще підходить під їхні вимоги.

 

Переваги вибору Milestone:

 • Масштабованість. Повний набір функціональних можливостей відеоаналітики з можливість використання до підтримуваних 5000 камер.
 • Гнучкість. Будь-яка комбінація аналітичних додатків на кожній камері без обмежень.
 • Точність. Перевірена технологія забезпечує високу ймовірність виявлення і низький рівень помилкових тривог.
 • Автоматична настройка і калібрування. Автоматизовані інструменти для простої, швидкого і ефективного налаштування, які виключають необхідність в ручній калібрування камер.
 • Міцність. Чудові результати в складних умовах, в приміщенні і на відкритому повітрі сцени, в різних погодних умовах з камерами типу (фіксована, PTZ, панорамний і теплова).
 • Взаємодія. Інтеграція з провідними виробниками камер і системами управління відео.

Фахівці компанії Infotel допоможуть Вам кваліфіковано підібрати найкраще рішення, що відповідає всім необхідним вимогам до системи відеоспостереження на самому надійному обладнанні відомих виробників.

Чому вигідно співпрацювати з нами:

 • Ми маємо прямі контракти з виробниками, що дозволяє нам робити оптимальні з економічної точки зору пропозиції.
 • Наявність ліцензій. Ми і наші партнери володіємо всіма необхідними ліцензіями для реалізації об'єктів будь-якої складності в Україні і не тільки.
 • Технічна експертиза. Наші архітектори, проектувальники і технічні фахівці, регулярно проходять навчання безпосередньо у виробників, а також мають величезний практичний досвід.
 • Проектне управління. Наші керівники 98% проектів завершують в заданий термін, згідно технічного завдання замовника, заданою якістю і в рамках запланованих ресурсів.

Замовити розрахунок системи відеоспостереження Ви можете у нашого менеджера.

Відправити запит

Центральний офіс у Києві:
03110, Україна, Київ,
вул. Солом'янська, 3-Б, оф. 205
Тел.: +380 (44) 520 2030
Факс: +380 (44) 520 2028
e-mail: infotel@infotel.ua
Представництво в Грузії:
0119, Грузія, Тбілісі, пр-т. Церетелі, 116
Тел.: +995 (32) 234 16 09
e-mail: infotel@infotel.ge
© Infotel Group 2004 - 2022.
Усі права захищені.