Захист локальної мережі

як захистити мережу своєї організації

Для малих і середніх підприємств складно зрозуміти, як захистити мережу своєї організації, особливо якщо в штаті немає ІТ-персоналу для спостереження і технічного обслуговування мережі.

Однак, існує ряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мереж, які власники бізнесу можуть реалізувати сьогодні, щоб убезпечити свої дані і створити більш надійний захист від хакерів і вірусів.

  • Встановіть і контролюйте продуктивність брандмауера
  • Оновлюйте паролі не рідше одного разу в квартал
  • Покладіться на розширене виявлення кінцевих точок
  • Створіть віртуальну приватну мережу (VPN)
  • Навчіть своїх співробітників
  • Фільтрація і видалення спаму
  • Вимикайте комп'ютери, коли вони не використовуються
  • Зашифруйте свої файли
  • Безпечні особисті пристрої
  • Зверніться до фахівців

Встановіть і контролюйте продуктивність брандмауера

Брандмауер - це частина або набір програмного, або апаратного забезпечення, призначеного для блокування несанкціонованого доступу до комп'ютерів і мереж. Простіше кажучи, брандмауер - це набір правил, які керують вхідний і вихідний мережевий трафік. Комп'ютери та мережі, які «дотримуються правил», допускаються до точок доступу, а ті, які цього не роблять, не мають доступу до всієї системи.

Брандмауери стають все більш і більш витонченими (разом з хакерами), і новітніми є інтегровані платформи мережевої безпеки, які складаються з безлічі підходів і методів шифрування, які працюють в тандемі для запобігання зломів.

Оновлюйте паролі не рідше одного разу в квартал

безопасность в сетиМи сподіваємося, що ваші співробітники знають, як уникати паролів за замовчуванням або фраз, таких як «пароль», «12345» та дати їх народження. Крім використання паролів, що складаються з літер, символів і цифр, а також деяких великих літер, для додаткової безпеки, вимагайте від співробітників регулярно міняти будь-які особисті паролі, використовувані в системах, що мають доступ до бізнес-мереж (у вашого підприємства будуть свої власні, але багато комп'ютерів також дозволяють особисті паролі).

Повідомте співробітникам, що при виборі паролів замінювати літери символами аналогічної форми, наприклад «pa $$ w0rd» замість «пароль», - погана ідея. Хакери знають цей прийом.

Рекомендована періодичність зміни паролів - щоквартально, але краще частіше. Однак є тонка грань: занадто часта зміна паролів може викликати плутанину, змушуючи співробітників звертатися до ІТ-фахівців за нагадуваннями про їх імена користувача і паролі.

Примітка: Багато підприємств тепер вимагають двофакторної аутентифікації для підключення до мережі. Крім введення імені користувача і пароля, користувачам також може знадобитися ввести код, який вони отримують в текстовому вигляді або іншим способом, для підключення до системи або мережі Wi-Fi.

Покладіться на розширене виявлення кінцевих точок

ряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мереж

Щоб реагувати на онлайн-загрози, що постійно розвиваються у сучасному світі, розширене виявлення кінцевих точок і реагування - це технологія, яка використовується для відстеження ознак злому і відповідного реагування. Технологія збирає й аналізує інформацію з мережевих пристроїв, журналів кінцевих точок і каналів аналітики загроз, виявляючи інциденти безпеки, порушення політик, шахрайські дії та інші загрози. Для більш швидкого реагування в цих рішеннях використовується високий ступінь автоматизації, що дозволяє службам безпеки швидко виявляти загрози та реагувати на них.

Ознаки злому включають характеристики поведінки, пов'язані з вторгненням зловмисників, шкідливим ПЗ, вимагачами і традиційною вірусоподібною поведінкою. Виявлення кінцевих точок і реагування на них є частиною сучасного багаторівневого попереджувального підходу до кібербезпеки для захисту від постійно мінливих кібератак. Це більш досконалий метод, ніж антивірусне програмне забезпечення.

 

 

Створіть віртуальну приватну мережу (VPN)

Через пандемію мільйони співробітників тепер працюють віддалено, тому з початку поширення COVID-19 кількість зареєстрованих кіберзлочинів збільшилася на 300%. VPN створюють набагато більш безпечне з'єднання між віддаленими комп'ютерами (домашніми мережами або комп'ютерами, використовуваними людьми в дорозі) й іншими «локальними» комп'ютерами і серверами.

Ці мережі, по суті, доступні тільки людям, які повинні мати доступ до ваших систем, включаючи вашу бездротову мережу, і до обладнання, яке є найважливішим у ваших мережевих налаштуваннях. VPN може значно знизити ймовірність того, що хакери знайдуть точку входу і завдадуть шкоди вашій системі.

Проводьте навчання персоналу з комп'ютерної безпеки

ряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мережВсі інструменти і прийоми, описані вище, не принесуть багато користі, якщо люди, які використовують вашу систему, не дотримуються стандартних методів комп'ютерної безпеки. Щоб донести важливість комп'ютерної безпеки, деякі організації проводять навчання персоналу комп'ютерної грамотності в обов'язковому порядку. Співробітників навчають як уникнути серйозних загроз безпеки і, можливо, це є кращою зброєю, яка у вас є в боротьбі з кіберзлочинністю. А часті нагадування про ризики і заходи щодо їх зниження допоможуть співробітникам не забути про безпеку.

 

 

Фільтрація і видалення спаму

Фішингові листи від хакерів створені таким чином, щоб спонукати ваших співробітників відкрити їх і клацнути сенсаційні пропозиції або посилання. Спам-фільтри значно просунулися, і їх слід використовувати. Навіть у цьому випадку випадковий спам електронною поштою може пройти, особливо якщо хакер імітує когось, кого ви знаєте, наприклад, професійного колегу або компанію, з якою ви ведете бізнес. Співробітникам необхідно використовувати здоровий глузд на додаток до будь-якого програмного забезпечення для фільтрації спаму. І в цьому допоможе навчання співробітників кібергігієні (дивіться пораду вище).

Виключайте комп'ютери, коли вони не використовуються

Коли ви в останній раз виключаєте комп'ютер після довгого робочого дня? Коли ваш комп'ютер простоює всю ніч, коли він підключений до мережі вашої компанії, він стає більш помітним і доступним для хакерів. Вимикаючи комп'ютер, ви обмежуєте їх доступ до своєї мережі. І якщо вони вже отримали доступ, ви порушуєте їх з'єднання.

Зашифруйте свої файли

ряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мереж

Думка про те, що хакер проникне у вашу мережу, є серйозним приводом для занепокоєння. Але яке ж їх здивування, коли все, що вони знаходять, - це купка нісенітниці? Шифрування може захистити конфіденційні дані в Windows або macOS за допомогою програмного забезпечення, спеціально розробленого для маскування вашого IP-адреси. Ви можете визначити, чи був вебсайт захищений за допомогою шифрування, подивившись «https» в адресному рядку разом із позначкою замку.

 

 

Захистіть особисті пристрої

Співробітники все частіше використовують свої смартфони та інші особисті пристрої для доступу до інформації на роботі. Розгляньте можливість реалізації політики використання особистих пристроїв, щоб гарантувати, що люди дотримуються протоколи безпеки. Деякі швидкі поради щодо захисту як особистої інформації, так і конфіденційних робочих даних включають відключення Bluetooth, відмова від використання незахищеного загальнодоступного Wi-Fi і слідування тим же порадам для складних особистих пристроїв, що і для ваших робочих комп'ютерних систем.

Зверніться по допомогу

Коли ви керуєте своєю ІТ-інфраструктурою всередині компанії, вам необхідно переконатися, що ви належним чином захищені від злому і вірусів. Попри на наявність всіх цих заходів і забезпечення того, щоб співробітники йшли передовим практикам, як і раніше складно справлятися з останніми кіберзагрозами. Досить одного співробітника, який забув змінити налаштування за замовчуванням або клацнув на, здавалося б, невинне посилання від когось.

Можливо, найкращий спосіб подолати ці проблеми - звернутися за допомогою до фахівців з інформаційної безпеки, які завжди в курсі останніх погроз і чиє завдання - зробити ваші системи максимально безпечними.

Вендори

ряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мережряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мережряд передових методів забезпечення безпеки комп'ютерних мереж

Якщо Вам цікаво отримати додаткову інформацію щодо рішень по захисту локальної мережі, зверніться до нас за консультацією в офіс.

 

Відправити запит

Центральний офіс у Києві:
03110, Україна, Київ,
вул. Солом'янська, 3-Б, оф. 205
Тел.: +380 (44) 520 2030
Факс: +380 (44) 520 2028
e-mail: infotel@infotel.ua
Представництво в Грузії:
0119, Грузія, Тбілісі, пр-т. Церетелі, 116
Тел.: +995 (32) 234 16 09
e-mail: infotel@infotel.ge
© Infotel Group 2004 - 2022.
Усі права захищені.